Meist

Kasparil on poogen.

Kaspar Kluge on õppinud Nõmme Muusikakoolis ning G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis pop-jazz tšellot. Kaspar on mänginud mitmetes orkestrites ja bändides, teiste hulgas nt Noortebänd 2017 finaali jõudnud Hommage’is, Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestris, GOSO-s, ansambel Samblis ning Riivo Jõgi kvintetis.

Karretil on poogen.

Karret Sepp (21) on lõpetanud Kuressaare Muusikakooli ning Tallinna Muusikakeskkooli ning õpib hetkel Soomes Sibeliuse Akadeemias klassikalist tšellot. Karret on nii ansamblites kui sooloartsistina osalenud mitmetel festivalidel ja konkurssidel Eestis, Soomes, Rootsis ning Venemaal.

Tšellopoisid

Kaspar ja Karret tutvusid üksteisega aastaid tagasi keelpillifestivalil, kuid koos hakkasid mängima 2018. aastal. 2 tšellot, kitarriefektid ja looper – ei lähe palju vaja, et kahe hiigelviiuliga teha muusikat, milleks need pillid otseselt loodud pole! Alguse sai duo Tšellopoisid. Et tšellodega mängitavat repertuaari veelgi laiendada, liideti suuremateks kontsertideks kollektiiviga ka saatebänd koosseisus:

Kaur Pennert – klahvpillid
Alex Verlin – kitarr
Monika Erdman – basskitarr
Jeremia Kangas – trummid

Foto: Luisa Greta Vilo

Tšellopoisid andsid oma esimese suurema kontserdi 22. veebruaril 2019 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis. Sealt saati on noored tšellistid lisaks õhtustele kontsertidele saanud hinnatud (üllatus)esinejateks ka eraüritustel.

Kollektiiv on lava jaganud rohkete muusikutega, teiste hulgas Rein Rannapi, Duo Ruudu, Silver Piiroja, Anett Tamme, Ott Leplandi, Liisi Koiksoni, Uudo Sepa ja Sofia-Liis Kosega.

Foto: Luisa Greta Vilo