Meist

Kasparil on poogen.

Kaspar Kluge (21) on õppinud Nõmme Muusikakoolis ning G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis pop-jazz tšellot. Kaspar on mänginud mitmetes orkestrites ja bändides, teiste hulgas nt Noortebänd 2017 finaali jõudnud Hommage’is, Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestris, GOSO-s, ansambel Samblis ning Riivo Jõgi kvintetis.

Karretil on poogen.

Karret Sepp (21) on lõpetanud Kuressaare Muusikakooli ning Tallinna Muusikakeskkooli ning õpib hetkel Soomes Sibeliuse Akadeemias klassikalist tšellot. Karret on nii ansamblites kui sooloartsistina osalenud mitmetel festivalidel ja konkurssidel Eestis, Soomes, Rootsis ning Venemaal.

Tšellopoisid

Kaspar ja Karret tutvusid üksteisega aastaid tagasi keelpillifestivalil, kuid koos hakkasid mängima 2018. aastal. 2 tšellot, kitarriefektid ja looper – ei lähe palju vaja, et kahe hiigelviiuliga teha muusikat, milleks need pillid otseselt loodud pole! Alguse sai duo Tšellopoisid. Et tšellodega mängitavat repertuaari veelgi laiendada, liideti suuremateks kontsertideks kollektiiviga ka saatebänd (klahvpillid, bass ja trummid) ning tekkis Tšellopoisid band.

Tšellopoisid andsid oma esimese suurema kontserdi 22. veebruaril 2019 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis. Sealt saati on noored tšellistid lisaks õhtustele kontsertidele saanud hinnatud (üllatus)esinejateks ka firma- ja sünnipäevapidudel. Koroonasuvedel on Tšellopoisid loonud unustamatuid õhtuid privaatsetel aiakontsertidel (2021. aasta suvel üle 30 aiakontserdi).

Pilte Tšellopoiste debüütkontserdilt

Piltide autoriteks on Mattias Kitsing, Luisa Greta Vilo ja Karl Lainestu.